Sutton United FC - Carlisle United FC 4-0 (2-0). Liga angielska - 9. kolejka League Two

25 września na VBS Community Stadium odbył się mecz 9. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Suttonu United FC i Carlisle Utd. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Suttonu United FC 4-0. Na stadionie stawiło się 2 873 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Filipa Chalupniczaka występującego w Suttonie United FC.

9. kolejka Anglia - League Two
2021-09-25 16:00 | Stadion: VBS Community Stadium | Widzów: 2873 | Arbiter: Simon Mather
D. Ajiboye 81'

Zespół Suttonu United FC przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suttonu United FC w trzeciej minucie spotkania, gdy Donovan Wilson strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył David Ajiboye.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alistair Smith wywołał eksplozję radości wśród kibiców Suttonu United FC, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Donovan Wilson.

W 53. minucie Kelvin Mellor zastąpił Manasse'a Mampalę. Między 56. a 57. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Carlisle Utd i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie w drużynie Carlisle Utd doszło do zmiany. Bradley Young wszedł za Jacka Armera. Chwilę później trener Suttonu United FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Donovana Wilsona. Na boisko wszedł Isaac Olaofe, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 70. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Alistair Smith z Suttonu United FC. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Manasse Mampala z drużyny Carlisle Utd i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 56. minucie.

W 76. minucie Jordan Gibson został zmieniony przez Zacha Clough, co miało wzmocnić zespół Carlisle Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarda Bennetta na Omara Bugiela oraz Bena Goodliffe'a na Coby'ego Rowe'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suttonu United FC w 81. minucie spotkania, gdy David Ajiboye strzelił czwartego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Kelvin Mellor53′
57′ 81′ Ben Goodliffe
Corey Allan Ross Whelan
Louis Tyler John
Rodney Troy McDonald
Robert Steven Milsom
Jack Armer62′
 81′ David Ibukun Ajiboye
Joe Riley
Craig Leon Eastmond
Jon James Alexander Mellish
Enzio Boldewijn
Callum Anthony Guy
 37′, 70′ Alistair Oluwashaun Smith
Jordan Lewis Gibson76′
 3′ 66′ Donovan Junior Wilson
Lewis Peter Alessandra
80′ Richard Bennett
Brennan Peter Dickenson56′
Filip Chalupniczak
Lukas Bornhøft Jensen
81′ Coby Rowe
Zach Paul John Clough76′
80′ Omar Khalid Chaaban Bugiel
Manasse Mampala53′ 56′ 71′
66′ Isaac Olaofe
Bradley Jamie Ethan Young62′

Zawodnicy Carlisle Utd otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.