Sunderland AFC - Wigan Athletic FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 16. kolejka League One

W spotkaniu 16. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna Sunderland AFC przegrała z Wigan Athletic 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadium of Light.

K. Joseph 16'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) przebywa na dole tabeli zajmując 24. pozycję, za to drużyna Sunderland AFC (”Czarne Koty”) zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Kyle Joseph dla zespołu Wigan Athletic. Bramka padła w tej samej minucie.

W 32. minucie Denver Hume zastąpił Calluma McFadzeana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wigan Athletic.

Trener ”The Latics” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Oliver Crankshaw, a murawę opuścił Kal Naismith. W 68. minucie w zespole ”Czarnych Kot” doszło do zmiany. Elliot Embleton wszedł za Maksa Powera.

Trener ”Czarnych Kot” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dannego Grahama. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Will Grigg. W 77. minucie Aiden McGeady został zmieniony przez Jacka Diamonda, co miało wzmocnić jedenastkę Sunderland AFC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Perry'ego na Christophera Merriego w 85. minucie oraz Dannego Gardnera na Luke'a Robinsona w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację minus trzy minuty później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Chrisowi Maguire'owi i Dannemu Gardnerowi.

Adam Long
32′ Denver Hume
Tom Pearce
Josh Scowen
Alex Perry85′
68′ Max Power
Thelo Aasgaard
Grant Leadbitter
Danny Gardner90′ 90′
90′ Chris Maguire
Lee Evans
68′ Will Grigg
Kal Naismith63′
77′ Aiden McGeady
Luke Robinson90′
68′ Elliot Embleton
Oliver Crankshaw63′
32′ Callum McFadzean
Christopher Merrie85′
77′ Jack Diamond
Scott Smith
68′ Danny Graham
Charlie Jolley

Przewaga zespołu ”Czarnych Kot” w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Wigan Athletic w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.