Sunderland AFC - Shrewsbury Town FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 25. kolejka League One

W starciu 25. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 23 stycznia, zespół Sunderland AFC wygrał ze Shrewsbury Town 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadium of Light.

C. Wyke 18'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sunderland AFC (”Czarne Koty”) w 18. minucie spotkania, gdy Charlie Wyke zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Aiden McGeady.

W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Aidenowi McGeady'emu z Sunderland AFC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Czarnych Kot”.

W 66. minucie Ro-Shaun Williams zastąpił Ryana Searsa. A kibice Sunderland AFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chrisa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jack Diamond.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aarona Pierre'a ze Shrewsbury Town, a w 76. minucie Granta Leadbittera z drużyny przeciwnej. W 78. minucie Leon Clarke został zmieniony przez Seana Gossa, co miało wzmocnić drużynę Shrewsbury Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aidena McGeady'ego na Carla Winchestera oraz Josha Scowena na Luke'a O'Niena. Trener Shrewsbury Town postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Donalda Love'a i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Udoha, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Josha Velę, piłkarza Shrewsbury Town. W drugiej połowie nie padły gole.

Josh Vela90′
88′ Josh Scowen
Ro-Shaun Williams66′
67′ Jack Diamond
Donald Love89′
28′ 81′ Aiden McGeady
Oliver Norburn
76′ Grant Leadbitter
Harrison Chapman
 18′ Charlie Wyke
Ryan Sears66′
88′ Luke O'Nien
David Edwards
81′ Carl Winchester
Sean Goss78′
Danny Graham
Jason Cummings
67′ Chris Maguire
Daniel Udoh89′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.