Sunderland AFC - Plymouth Argyle FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 23. kolejka League One

19 stycznia na Stadium of Light odbyło się spotkanie 23. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Sunderland AFC i Plymouth Argyle. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Plymouth Argyle 2-1.

J. Edwards 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sunderland AFC (”Czarne Koty”) wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Plymouth Argyle (”The Greens”) otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Adam Lewis. W zdobyciu bramki pomógł Conor Grant.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Carl Winchester z Sunderland AFC. Była to 28. minuta starcia. W 36. minucie Jordan Willis został zastąpiony przez Maksa Powera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Plymouth Argyle.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę Adamowi Lewisowi, piłkarzowi gości.

Zawodnicy Sunderland AFC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Aiden O'Brien. Asystę przy bramce zanotował Callum McFadzean.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Aidenowi O'Brienowi z drużyny gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Plymouth Argyle przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Joe Edwards.

Kibice ”The Greens” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bena Reevesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Adam Lewis. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Sunderland AFC doszło do zmiany. Elliot Embleton wszedł za Calluma McFadzeana. W tej samej minucie trener ”Czarnych Kot” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Chris Maguire, a murawę opuścił Aiden McGeady.

W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Michaelowi Cooperowi z Plymouth Argyle. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Will Aimson
36′ Jordan Willis
Kelland Watts
Bailey Wright
Jerome Opoku
71′ Callum McFadzean
Joe Edwards  56′
28′ 78′ Carl Winchester
Conor Grant
Jack Diamond
Adam Lewis  11′ 46′ 62′
71′ Aiden McGeady
Danny Mayor
Josh Scowen
Tyrese Momodu Fornah80′
 51′ 54′ Aiden O'Brien
Ollie Tomlinson
71′ Elliot Embleton
Scott Wootton80′
78′ Grant Leadbitter
Ben Reeves62′
Luke O'Nien
Dominic Telford
36′ Max Power
Niall Ennis75′
71′ Chris Maguire
Frank Nouble80′

Przewaga zespołu Sunderland AFC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.