Sunderland AFC - Northampton Town FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 46. kolejka League One

9 maja na Stadium of Light odbył się mecz 46. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Sunderland AFC i Northampton Town. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

S. Hoskins 84'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Northampton Town plącze się na dole tabeli zajmując 22. pozycję, za to zespół Sunderland AFC (”Czarne Koty”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Mickelowi Millerowi z zespołu gości. Była to 21. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Sunderland AFC wyszła w zmienionym składzie, za Jacka Diamonda wszedł Aiden McGeady. Trener Sunderland AFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chrisa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Conor McLaughlin. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

W 59. minucie kartką został ukarany Luke O'Nien, zawodnik gospodarzy. W 66. minucie Josh Scowen został zmieniony przez Granta Leadbittera. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Sunderland AFC: Aiden O'Brien, Carl Winchester, a na ich miejsce weszli Charlie Wyke, Max Power.

Po chwili trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Caleb Chukwuemeka, a murawę opuścił Mickel Miller. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Liam Cross wszedł za Marka Marshalla. W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Baileyowi Wrightowi z Sunderland AFC.

Wysiłki podejmowane przez zespół Northampton Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku bramkę zdobył Sam Hoskins. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna Sunderland AFC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Carl Winchester. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jonathan Mitchell
52′ Conor Gerard McLaughlin
Sam Hoskins  84′
83′ Bailey Wright
Fraser Horsfall
59′ Luke O'Nien
Lloyd Jones
Denver Hume
Michael Harriman
66′ Max Power
Shaun McWilliams
46′ Jack Diamond
Ryan Watson87′
Jordan Lewis Jones
Bryn Morris
66′ Josh Scowen
Mark Marshall79′
Lynden Gooch
Danny Rose86′
66′ Charlie Wyke
Mickel Miller21′ 76′
Remi Matthews
Charlie Woods
66′ Grant Leadbitter
Cian Bolger
Callum McFadzean
Liam Cross79′
66′  87′ Carl Winchester
Morgan Roberts87′
52′ Chris Maguire
Bernard Patrick Ashley-Seal86′
46′ Aiden McGeady
Caleb Chukwuemeka76′
66′ Aiden O'Brien
Alex Jones

Przewaga jedenastki ”Czarnych Kotów” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Northampton Town pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Northampton Town w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.