Sunderland AFC - Lincoln City 2-1 (2-0). Liga angielska - League One

22 maja na Stadium of Light odbyło się spotkanie rozgrywek angielskiej League One pomiędzy drużynami Sunderland AFC a Lincoln City. Mecz zakończył się zwycięstwem Sunderland AFC 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła drużyna Lincoln City 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 10 000 widzów.

Anglia - League One
2021-05-22 16:30 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 10000 | Arbiter: Michael Salisbury
T. Hopper 56'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sunderland AFC (”Czarne Koty”) w 13. minucie spotkania, gdy Ross Cameron strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Aiden McGeady.

Jedenastka Lincoln City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wynik na 2-0 podwyższył Charlie Wyke. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Aiden McGeady.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Josh Scowen z zespołu gospodarzy. Była to 36. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Lincoln City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lewisa Montsmę wszedł Joe Walsh. Trener Lincoln City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Conora McGrandlesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anthony Scully. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Brennanowi Johnsonowi, zawodnikowi gości.

Piłkarze Lincoln City odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie bramkę kontaktową zdobył Tom Hopper. Bramka padła po podaniu Jorge Granta.

W 63. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Chwilę później trener ”Czarnych Kotów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Jack Diamond, a murawę opuścił Chris Maguire. W tej samej minucie Callum McFadzean został zastąpiony przez Maksa Powera.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Granta Leadbittera z Sunderland AFC, a w 83. minucie Adetaya Eduna z drużyny przeciwnej. Drużynie Lincoln City zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ”Czarnych Kotów”.

Alex Palmer
90′ Lynden Gooch
Regan Poole
Bailey Wright
Lewis Montsma46′
Luke O'Nien
Timothy Eyoma
65′ Callum McFadzean
Adetayo Edun83′
36′ 77′ Josh Scowen
Brennan Johnson52′
65′ Chris Maguire
Jorge Grant 63′ (k.)
Aiden McGeady
Liam Bridcutt
67′ Grant Leadbitter
Anthony Scully46′
 13′ 78′ Ross Cameron Stewart
Tom Hopper  56′
 33′ Charlie Wyke
Morgan Rogers
Remi Matthews
Sam Long
90′ Tom Flanagan
Cohen Bramall
65′ Max Power
Joe Walsh46′
77′ Carl Winchester
Harry Anderson
65′ Jack Diamond
Conor McGrandles46′
Jordan Lewis Jones
Callum Morton
78′ Aiden O'Brien
Max Harrison Sanders

Jedenastka ”Czarnych Kotów” zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna ”Czarnych Kotów” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.