Sunderland AFC - Bolton Wanderers FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 9. kolejka League One

W starciu 9. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 25 września, jedenastka Sunderland AFC zwyciężyła z Boltonem Wanderers 1-0 (1-0). Mecz na Stadium of Light obejrzało 32 368 widzów.

9. kolejka Anglia - League One
2021-09-25 16:00 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 32368 | Arbiter: Sam Purkiss
Sunderland AFC
Bolton Wanderers FC
1
0
C. Winchester 17'

Zespół Sunderland AFC (”Czarne Koty”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Sunderland AFC zdobył Carl Winchester w 17. minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Dennis Cirkin.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eóina Doyle'a z Boltonu Wanderers (”Kłusaki”), a w trzeciej minucie doliczonego czasu Luke'a O'Niena z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Czarnych Kotów”.

W 61. minucie za Lloyda Isgrove'a wszedł Elias Kachunga. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Oladapowi Afolayanowi, zawodnikowi Boltonu Wanderers.

Niedługo później trener ”Kłusaków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Kieran Lee, a murawę opuścił Joshua Sheehan. Na murawie, jak to często zdarzało się Sunderland AFC w tym sezonie, pojawił się Bailey Wright, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 88. minucie Calluma Doyle'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Ricardowi z Boltonu Wanderers.

Joel Stephen Dixon
 17′ Carl Winchester
Gethin Wynne Jones
Thomas Michael Flanagan
Ricardo Alexandre Almeida Santos90′
88′ Callum Craig Doyle
George Johnston
66′ Dennis Cirkin
Liam Spencer Gordon72′
45′ Luke Terry O'Nien
Michael Jordan Williams
Aiden McGeady
Lloyd Jeffrey Isgrove61′
66′ Elliot John Embleton
Oladapo Joshua Afolayan68′
Daniel Neil
Joshua Luke Sheehan85′
65′ Alex David Pritchard
Alexander Aaron John Baptiste
88′ Bailey Colin Wright
Declan Christopher John72′
Nathan Paul Broadhead
Kieran Christopher Lee85′
66′ Corry John Evans
George Thomason
65′ Leon Dajaku
Nathan Abayomi Delfouneso
66′ Niall Huggins
Elias Kachunga61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Boltonu Wanderers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.