Stoke City Football Club - Middlesbrough Football Club 2-2 (1-1). Liga - 4. kolejka

W spotkaniu 4. kolejki Championship, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Stoke City zremisowała z Middlesbrough 2-2 (1-1). Mecz na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie obejrzało 18 345 widzów.

W  spotkaniu 4. kolejki  Championship, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Stoke City zremisowała  z Middlesbrough  2-2 (1-1). Mecz na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie obejrzało 18 345 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Middlesbrough wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jacob Brown wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stoke City , zdobywając bramkę w 19. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Dwight Gayle.

Zawodnicy Middlesbrough nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Duncan Watmore.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jacobowi Brownowi z zespołu Stoke City. Była to 41. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie kartkę dostał Lewis Baker, piłkarz Stoke City.

W 63. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Stoke City Phil Jagielka. W 70. minucie William Smallbone zastąpił Tyrese'a Campbella.

Chwilę później trener Middlesbrough postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Duncana Watmore'a. Na boisko wszedł Marcus Forss, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedenastka Stoke City wyrównała wynik meczu. W 90. minucie wynik ustalił D Wright-Phillips.

W tej samej minucie arbiter przyznał kartkę Anfernee Dijkstelowi z Middlesbrough. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Zawodnicy Stoke City obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Stoke City w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Middlesbrough w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.