Stoke City Football Club - Blackpool Football Club 2-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbyło się spotkanie 2. kolejki Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Blackpoola. Mecz zakończył się zwycięstwem Stoke City 2-0. Starcie obejrzało 23 612 widzów.

6 sierpnia  na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbyło się spotkanie  2. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Stoke City  i Blackpoola. Mecz zakończył się zwycięstwem Stoke City 2-0. Starcie obejrzało 23 612 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Stoke City wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Stoke City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Blackpoola była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie Gary Madine zastąpił Theo Corbeanu.

Harry Clarke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stoke City, strzelając gola w 33. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Josh Tymon.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stoke City.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Lewisa Bakera, piłkarza Stoke City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stoke City w 74. minucie spotkania, gdy Jacob Brown zdobył drugą bramkę. W 78. minucie kartkę dostał Kenneth Dougall z jedenastki Blackpoola.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Stoke City doszło do zmiany. Tyrese Campbell wszedł za Dwighta Gayle'a. W tej samej minucie trener Blackpoola postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Jerry'ego Yatesa. Na boisko wszedł Shayne Lavery, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie kartkami zostali ukarani Josh Laurent ze Stoke City oraz Callum Connolly z jedenastki Blackpoola.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Wyjątkowa nieporadność napastników Blackpoola była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Stoke City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Blackpoola wymieniła czterech graczy.