Stoke City FC - Swansea City AFC 1-2 (1-1). Liga angielska - 34. kolejka Championship

3 marca na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbyło się spotkanie 34. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Swansea City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Swansea City 2-1.

A. Ayew 90'

Jedenastka Swansea City bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stoke City (”Garncarze”) w szóstej minucie spotkania, gdy Nick Powell zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Steven Fletcher.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Connor Roberts. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Manning.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Stoke City wyszła w zmienionym składzie, za Danny'ego Battha wszedł Jack Clarke. W 70. minucie Jamal Lowe został zastąpiony przez Conora Hourihane'a.

Jedyną kartkę w meczu dostał Ryan Manning z zespołu gości. Była to 71. minuta meczu. Trener Stoke City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordana Thompsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nick Powell.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swansea City w 90. minucie spotkania, gdy Andre Ayew zdobył z karnego drugą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Kyle Naughton
46′ Danny Batth
Jay Fulton
 6′ 86′ Nick Powell
Paul Joseph Arriola Hendricks
86′ Jordan Thompson
Conor Hourihane70′
46′ Jack Clarke
Oliver Cooper
Christian Norton
Yan Dhanda
Sam Vokes
Morgan Whittaker

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Swansea City przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Swansea City w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.