Stoke City FC - Middlesbrough FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 16. kolejka Championship

5 grudnia na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbył się mecz 16. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Middlesbrough FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stoke City 1-0.

N. Collins 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Sam Clucas zastąpił Josha Tymona.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Nathan Collins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stoke City (”Garncarze”), strzelając gola w 19. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Morgan Fox.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Daelowi Fryowi z jedenastki gości. Była to 26. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stoke City.

W 62. minucie w zespole Middlesbrough FC doszło do zmiany. Patrick Roberts wszedł za Marvina Johnsona. W tej samej minucie trener Middlesbrough FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Sam Morsego. Na boisko wszedł Duncan Watmore, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 63. minucie Chuba Akpom został zmieniony przez Britta Assombalongę, co miało wzmocnić drużynę Middlesbrough FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danny'ego Battha na Ryana Shawcrossa. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tyrese'a Campbella ze Stoke City, a w 70. minucie George'a Saville'a z drużyny przeciwnej. Kibice Stoke City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tashana Oakleya-Boothego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nick Powell.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacoba Browna z ”Garncarze'”, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Marca Bolę z drużyny przeciwnej. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Samuel Folarin, Lewis Wing, a na ich miejsce weszli George Saville, Marcus Tavernier. W drugiej połowie nie padły gole.

Marcus Bettinelli
 19′ Nathan Michael Collins
Djed Spence
James Chester
Dael Fry26′
67′ Danny Batth
Patrick James Coleman McNair
Morgan Fox
Marc Bola90′
Jordan Cousins
Sam Morsy62′
69′ Tyrese Campbell
Marcus Tavernier90′
James McClean
Marvin Nicholas Johnson62′
8′ Sam Clucas
George Saville70′ 90′
74′ Nick Powell
Jonathan Howson
79′ Jacob Brown
Chuba Akpom63′
Andrew Lonergan
Dejan Stojanovic
Liam Lindsay
Hayden Coulson
67′ Ryan Shawcross
Nathan Wood-Gordon
Tom Smith
Samuel Folarin90′
8′ Josh Tymon
Isaiah Jones
Thomas Ince
Patrick Roberts62′
74′ Tashan Oakley-Boothe
Duncan Watmore62′
Thibaud Verlinden
Lewis Wing90′
Sam Vokes
Britt Assombalonga63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna ”Garncarze'” wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.