Stoke City FC - Luton Town FC 3-0 (1-0). Liga angielska - 31. kolejka Championship

20 lutego na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Lutonu Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stoke City 3-0.

S. Fletcher 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Stoke City (”Garncarze”) wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę obejrzał Jacob Brown z Stoke City.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Nick Powell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stoke City, strzelając gola w 20. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Stevena Fletchera.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał James Collins, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stoke City.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Glen Rea z zespołu gości. Była to 47. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stoke City w 63. minucie spotkania, gdy Nick Powell zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Joe Allen.

W 64. minucie Jordan Thompson zastąpił Sama Clucasa. W tej samej minucie w zespole ”Garncarze'” doszło do zmiany. John Obi wszedł za Nicka Powella. Chwilę później trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Ryan Tunnicliffe, a murawę opuścił Pelly Ruddock.

W tej samej minucie w drużynie Lutonu Town doszło do zmiany. Joseff Morrell wszedł za Jamesa Breego. A trener Stoke City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamesa McCleana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Josh Tymon. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzecią bramkę. W 74. minucie w drużynie Stoke City doszło do zmiany. Jack Clarke wszedł za Jacoba Browna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stoke City w 78. minucie spotkania, gdy Steven Fletcher strzelił trzeciego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Sam Clucas.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Pelly Ruddock Mpanzu67′
8′ 74′ Jacob Brown
Kiernan Dewsbury-Hall
74′ Josh Tymon
Glen Rea47′
64′ Jordan Thompson
Harry Cornick83′
 20′, 63′ 64′ Nick Powell
James Collins31′ 83′
 78′ 81′ Steven Fletcher
Jordan Clark
Adam Davies
James Shea
James Chester
Luke David Berry
64′ Sam Clucas
Kazenga LuaLua
Jordan Cousins
George Moncur83′
74′ James McClean
Joseff Morrell67′
Tashan Oakley-Boothe
Kal Naismith
64′ John Obi Mikel
Ryan Tunnicliffe67′
74′ Jack Clarke
Elijah Adebayo83′
81′ Sam Vokes
Danny Hylton83′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.