Stoke City FC - Derby County 1-0 (0-0). Liga angielska - 38. kolejka Championship

W pojedynku 38. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 marca, zespół Stoke City zwyciężył z Derby County 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie.

J. Brown 74'

Jedenastka Derby County (”Barany”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna Derby County wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tomowi Smithowi ze Stoke City (”Garncarze”). Była to 21. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Derby County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Max Bird, a murawę opuścił Louie Sibley. W tej samej minucie za Colina Kazima-Richardsa wszedł Tom Lawrence.

W 64. minucie w jedenastce Derby County doszło do zmiany. Kamil Jóźwiak wszedł za Patricka Robertsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stoke City w 74. minucie spotkania, gdy Jacob Brown zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nick Powell.

Kibice Stoke City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sama Vokesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Joe Allen. Między 82. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stoke City: Nick Powell, Jacob Brown, na ich miejsce weszli: Jack Clarke, Josh Tymon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Graeme'a Shinniego, Andre'a Wisdoma zajęli: Louie Watson, Cameron Cresswell. W 88. minucie kartką został ukarany Cameron Cresswell, piłkarz gości.

Teden Mengi
79′ Joe Allen
Nathan Byrne
21′ Tom Smith
Lee Buchanan
82′ Nick Powell
Graeme Shinnie82′
 74′ 90′ Jacob Brown
Craig Forsyth
90′ Josh Tymon
Beni Baningime
Daniel Eric Malone
Max Bird63′
82′ Jack Clarke
Kamil Jóźwiak64′
Rabbi Matondo
Tom Lawrence63′
Christian Norton
Louie Watson82′
79′ Sam Vokes
Cameron Cresswell82′ 88′

Zespół ”Garncarzy” był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Derby County w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.