Stoke City FC - Blackburn Rovers FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 20. kolejka Championship

W meczu 20. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Stoke City przegrała z Blackburnem Rovers 0-1 (0-0). Mecz na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie obejrzało 21 739 widzów.

20. kolejka Anglia - Championship
2021-11-27 16:00 | Stadion: bet365 Stadium | Widzów: 21739 | Arbiter: Tim Robinson
Stoke City FC
Blackburn Rovers FC
0
1
R. Khadra 52'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Stoke City (”Garncarze”) zajmował szóstą, natomiast jedenastka Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) - siódmą pozycję.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Blackburnu Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Reda Khadra. W zdobyciu bramki pomógł John Buckley.

Niestety w 56. minucie meczu Thomas Kaminski bramkarz Blackburnu Rovers z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Aynsleya Pearsa - rezerwowego bramkarza drużyny. Po godzinie gry kartkę obejrzał Jacob Brown z ”Garncarzy”. Po chwili trener Stoke City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Steven Fletcher, a murawę opuścił Jacob Brown.

W tej samej minucie Morgan Fox został zmieniony przez Thomasa Ince'a. W 68. minucie Reda Khadra został zmieniony przez Tyrhysa Dolana, a za Joe Rothwella wszedł na boisko Jacob Davenport, co miało wzmocnić zespół ”Wędrowców”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Chestera na Alfie Doughty'ego. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i trzy drużynie przeciwnej.

Campbell
74′ Adam Rhys Davies
Thomas Kaminski
90′ Ben Wilmot
Darragh Lenihan
75′ 78′ James Chester
Lewis Travis
66′ Morgan Fox
Harry Pickering89′
Josh Tymon
Joe Rothwell73′
Mario Vrančić
John Buckley
60′ 66′ Jacob Brown
Leighton Clarkson
78′ Alfie Doughty
Jacob Davenport73′
66′ Thomas Ince
Tyrhys Dolan68′ 74′
Tashan Oakley-Boothe
Bradley Johnson
66′ Steven Fletcher
Daniel Butterworth

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.