Stevenage FC - Southend United FC 0-0. Liga angielska - 16. kolejka League Two

W meczu 16. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Stevenage FC zremisowała z Southend United 0-0. Spotkanie odbyło się na The Lamex Stadium.

16. kolejka Anglia - League Two
2020-12-05 16:00 | Stadion: The Lamex Stadium | Widzów: 1500 | Arbiter: Declan Bourne
Stevenage FC
Southend United FC
0
0

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Stevenage FC zajmowała 23., natomiast drużyna Southend United - 24. miejsce.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć zespół Stevenage FC wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie Tom Clifford zastąpił Harry'ego Kyprianou.

Między 57. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Charlie Carter został zmieniony przez Elliotta Lista, co miało wzmocnić drużynę Stevenage FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarda Taylora na Terrella Egbriego w 79. minucie.

Trener Stevenage FC postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Toma Petta i na pole gry wprowadził napastnika Arthura Reada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Tom Clifford22′
67′ Charlie Carter
Alan McCormack
Tyrone Marsh
Richard Taylor68′ 79′
80′ Tom Pett
Brandon Goodship
Romain Vincelot
James Olayinka74′
57′ Danny Newton
Harry Kyprianou22′
67′ Elliott List
Harry Phillips
80′ Arthur Read
Matt Rush

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Southend United przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Southend United również wymienił dwóch graczy.