Southend United - Forest Green Rovers 0-1 (0-0). Liga angielska - 14. kolejka League Two

24 listopada na Roots Hall w Southend-on-Sei odbył się pojedynek 14. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Southend United i Forest Green Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Forest Green Rovers 1-0.

J. Young 63'

Jedenastka Forest Green Rovers bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Forest Green Rovers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Southend United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Daniel Sweeney zastąpił Aarona Collinsa. W tej samej minucie w zespole Forest Green Rovers doszło do zmiany. Jake Young wszedł za Odina Baileya.

W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Timothee Diengowi, piłkarzowi gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jake Young dla drużyny Forest Green Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Aarona Collinsa.

Między 66. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Southend United: Matt Rush, Jason Demetriou, na ich miejsce weszli: Kenny Coker, Alan McCormack. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kane'a Wilsona, Carla Winchestera zajęli: Jayden Richardson, Elliott Whitehouse. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Alan McCormack z zespołu gospodarzy.

Kane Wilson71′
74′ Jason Demetriou
Carl Winchester77′
Terrell Egbri
Odin Bailey59′
James Olayinka
Ebou Adams
62′ Timothee Dieng
Nicky Cadden
Brandon Goodship
Daniel Sweeney59′
66′ Matt Rush
Elliott Whitehouse77′
66′ Kenny Coker
Aaron Collins59′
74′ 88′ Alan McCormack
Josh March
Harry Phillips
Mathew Stevens
Tayo Adedoja
Jake Young59′  63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Forest Green Rovers żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Forest Green Rovers w drugiej połowie dokonała czterech zmian.