Southend United FC - Barrow AFC 1-0 (1-0). Liga angielska - 23. kolejka League Two

W spotkaniu 23. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 9 stycznia, drużyna Southend United wygrała z Barrow AFC 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Roots Hall w Southend-on-Sei.

R. Hackett-Fairchild 3'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Southend United zdobył Recco Hackett-Fairchild w trzeciej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Elvis Bwomono.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gregowi Halfordowi z Southend United. Była to 17. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Southend United.

W 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Greg Halford, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Samowi Hirdowi, piłkarzowi Barrow AFC.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Barrow AFC doszło do zmiany. James Jones wszedł za Sama Hirda. W 61. minucie Recco Hackett-Fairchild zastąpił Alana McCormacka. Niedługo później trener Barrow AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dior Angus, a murawę opuścił Connor Brown.

W 79. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Markowi Oxleyowi z zespołu gospodarzy. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Southend United doszło do zmiany. Ashley Nathaniel-George wszedł za Simeona Akinolę. W tej samej minucie trener Southend United postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jamesa Olayinkę wszedł Richard Taylor, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josha Kaya, zawodnika gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Barrow AFC
79′ Mark Oxley
Joel Dixon
John White
Sam Hird54′ 61′
Shaun Hobson
Patrick Brough
17′ 52′ Greg Halford
Josh Kay83′
 3′ 61′ Recco Hackett-Fairchild
Chris Taylor
81′ Simeon Akinola
Scott Quigley
81′ James Olayinka
Luke James
Harry Seaden
Josh Lillis
81′ Richard Taylor
James Jones61′
Rob Howard
Scott Wilson
61′ Alan McCormack
Lindsay Yoan Zouma
81′ Ashley Nathaniel-George
Jason Taylor
Louis Walsh
Dior Angus72′
Emile Acauah

Przewaga zespołu Barrow AFC w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Southend United, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół Southend United w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.