Southend United - Colchester Utd 2-0 (2-0). Liga angielska - 20. kolejka League Two

W spotkaniu 20. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 26 grudnia, zespół Southend United wygrał z Colchesterem Utd 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Roots Hall w Southend-on-Sei.

T. Dieng 22'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Simeon Akinola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sam Hart.

W 17. minucie kartką został ukarany Sam Hart, piłkarz Southend United.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Southend United, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik ustalił Timothee Dieng. Przy strzeleniu gola asystował Kyle Taylor.

W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Tomowi Eastmanowi z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie kartkę dostał Courtney Senior, zawodnik gości. W 60. minucie Kwame Poku został zastąpiony przez Luke'a Gambina.

Chwilę później trener Colchestera Utd postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Bena Stevensona. Na boisko wszedł Tom Lapslie, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie Simeon Akinola został zmieniony przez Emile'a Acauaha, co miało wzmocnić jedenastkę Southend United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Foliviego na Joshuę Bohuiego. W 80. minucie w zespole Southend United doszło do zmiany. Greg Halford wszedł za Kyle'a Taylora.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Southend United doszło do zmiany. Rob Howard wszedł za Ashleya Nathaniela-George'a. W doliczonej szóstej minucie starcia arbiter ukarał kartkami Shauna Hobsona z Southend United oraz Noah Chilversa, Toma Lapsliego z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Omar Kolawole Olufemi Sowunmi
90′ Shaun Jermaine Hobson
Thomas Jefferson Smith
17′ Samuel James Hart
Ryan Clampin
 22′ Sony Thimotée Dieng
Noah Christopher Chilvers90′
Terrell Evieoghene Oluwatoby Egbri
Kwame Afriyie Adubofour Poku60′
88′ Ashley Nathaniel-George
Courtney Fitzroy Senior59′
80′ Kyle Taylor
Ben Edward Stevenson63′
Jason Demetriou
Michael Kwaku Folivi79′
 10′ 73′ Simeon Akinola Olaonirekun
Jevani Jason Brown
Harry John Seaden
Shamal George
80′ Greg Halford
Harvey Sayer
88′ Robert William Howard
Miles Winfield Welch-Hayes
Harry William Phillips
Luke David Gambin60′
Louis Walsh
Thomas William Cavendish Lapslie63′ 90′
73′ Emile Acquah
Joshua Bohui79′
Kazaiah Roy Barrett Sterling
Samson Tovide

Drużyna Colchestera Utd miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Southend United otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.