Shrewsbury Town - Wycombe Wanderers 1-2 (0-0). Liga angielska - 10. kolejka League One

28 września na Montgomery Waters Meadow odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Wycombe Wanderers. Mecz zakończył się zwycięstwem Wycombe Wanderers 2-1. Pojedynek obejrzało 4 510 widzów.

10. kolejka Anglia - League One
2021-09-28 20:45 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 4510 | Arbiter: Ross Joyce
R. Tafazolli 66'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Shrewsbury Town plącze się na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to jedenastka Wycombe Wanderers zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Shrewsbury Town wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sullaya Kaikaiego z Wycombe Wanderers, a w 36. minucie Shauna Whalleya z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Wycombe Wanderers otworzyli wynik. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Joseph Jacobson.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Shrewsbury Town: Ethanowi Ebanksowi-Landellowi w 60. i Luke'owi Leahy'emu w 64. minucie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Wycombe Wanderers, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie wynik na 0-2 podwyższył Ryan Tafazolli. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sullay Kaikai.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Jacka Grimmera, zawodnika gości. W 70. minucie Sullay Kaikai został zastąpiony przez Davida Wheelera. W 76. minucie w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. Tom Bloxham wszedł za Dominica Udoha.

Bramkarz Wycombe Wanderers wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 78. minucie bramkę kontaktową zdobył Matthew Pennington. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Elliott Bennett.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Garath McCleary wszedł za Brandona Hanlana. W 85. minucie kartkę dostał Anthony Stewart z zespołu gości. Chwilę później trener Wycombe Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Saheed Akinfenwa, a murawę opuścił Sam Vokes.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Shrewsbury Town doszło do zmiany. Nathanael Ogbeta wszedł za Shauna Whalleya. W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Davidowi Stockdale'owi z Wycombe Wanderers. Jedenastce Shrewsbury Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Wycombe Wanderers.

David Adam Stockdale90′
 78′ Matthew Pennington
Jack David Grimmer69′
Aaron Jordan Pierre
Anthony Kelvin Stewart85′
60′ Ethan Reid Ebanks-Landell
Joseph Mark Jacobson  52′
Elliott Bennett
Jason Sean McCarthy
David Lowell Davis
Ryan Sirous Tafazolli  66′
64′ Luke Leahy
Joshua Charles Scowen
George Damien Nurse
Sullay Borbor Kaikai15′ 70′
36′ 87′ Shaun James Whalley
Curtis Liam Thompson
Ryan Michael Bowman
Sam Vokes86′
76′ Dominic Daniel Udoh
Brandon Alex Graham Hanlan82′
Harry James Burgoyne
Adam Jozef Przybek
76′ Tom Bloxham
Jordan John Obita
Thakgalo Khanya Leshabela
Garath James McCleary82′
87′ Nathanael Ogbeta