Shrewsbury Town - Milton Keynes Dons 1-0 (0-0). Liga angielska - 13. kolejka League One

W pojedynku 13. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 16 października, zespół Shrewsbury Town zwyciężył z Milton Keynes Dons 1-0 (0-0). Mecz na Montgomery Waters Meadow obejrzało 5 711 widzów.

13. kolejka Anglia - League One
2021-10-16 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 5711 | Arbiter: Carl Brook
Shrewsbury Town FC
Milton Keynes Dons FC
1
0
S. Whalley 56'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Shrewsbury Town plącze się na dole tabeli zajmując 23. pozycję, za to zespół Milton Keynes Dons zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Milton Keynes Dons wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Od 30. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Shrewsbury Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sama Cosgrove'a wszedł Ryan Bowman.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shrewsbury Town w 56. minucie spotkania, gdy Shaun Whalley strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dominic Udoh.

Trener Milton Keynes Dons wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hirama Boatenga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Scott Twine. W 71. minucie Dominic Udoh został zmieniony przez Rekeila Pyke'a. W 75. minucie Troy Parrott został zmieniony przez Maksa Wattersa, a za Warrena O'Horę wszedł na boisko Tennai Watson, co miało wzmocnić jedenastkę Milton Keynes Dons. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Nurse'a na Toma Bloxhama.

Warren Patrick O'Hora87′
89′ George Damien Nurse
Dean Scott Lewington
Ethan Reid Ebanks-Landell
Harry Jack Darling45′
Elliott Bennett
Peter Kioso
 56′ 30′ Shaun James Whalley
Matthew Sean O'Riley
35′ Luke Leahy
Daniel William Harvie
Nathanael Ogbeta
David Ayomide Kasumu
David Lowell Davis
Scott Edward Twine69′
71′ Dominic Daniel Udoh
Troy Daniel Parrott75′
46′ Sam Benjamin Cosgrove
Mohamed Mamoun Eisa
Harry James Burgoyne
Franco Nahuel Ravizzoli
89′ Tom Bloxham
Aden William James Baldwin
Thakgalo Khanya Leshabela
Tennai Rosharne Watson87′
46′ Ryan Michael Bowman
Hiram Kojo Kwarteng Boateng69′
Charlie Caton
Joshua Marl 'Josh' McEachran
Joshua Daniels
Charlie Daniel Brown
71′ Rekeil Leshaun Pyke
Max James Watters75′

Przewaga zespołu Milton Keynes Dons w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół Shrewsbury Town zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Shrewsbury Town otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.