Shrewsbury Town FC - Wigan Athletic FC 1-2 (0-2). Liga angielska - 43. kolejka League One

W meczu 43. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 20 kwietnia, zespół Shrewsbury Town przegrał z Wigan Athletic 1-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Montgomery Waters Meadow.

C. Lang 45'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 20. jedenastka League' Onego.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wigan Athletic w 26. minucie spotkania, gdy Will Keane zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Lee Evans.

W 38. minucie kartką został ukarany Josh Vela, zawodnik Shrewsbury Town.

Zespół Shrewsbury Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Callum Lang. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Will Keane.

Drugą połowę zespół Shrewsbury Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Udoha wszedł Curtis Main. Kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Edwardsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 22 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ro-Shaun Williams. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

Drugą połowę jedenastka Shrewsbury Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brada Walkera wszedł Harrison Chapman.

Zawodnicy Shrewsbury Town odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Oliver Norburn.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ethana Ebanksa-Landella ze Shrewsbury Town, a w 82. minucie Funsa-Kinga Oję z drużyny przeciwnej. W 84. minucie w zespole ”The Latics” doszło do zmiany. Danny Gardner wszedł za Viva Solomona-Otabora. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Shaunowi Whalleyowi i Dannemu Gardnerowi.

W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Shaun Whalley zastąpił Charliego Catona. Chwilę później trener Wigan Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Thelo Aasgaard, a murawę opuścił Will Keane. Jedenastce Shrewsbury Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ”The Latics”.

Tendayi Darikwa
46′ Ro-Shaun Williams
Curtis Tilt
76′ Ethan Ebanks-Landell
George Johnston
David Davis
Luke Robinson
 66′ Oliver Norburn
Funso-King Ojo82′
Nathanael Ogbeta
Callum Joseph Lang  45′
46′ Brad Walker
Viv Solomon-Otabor84′
38′ Josh Vela
Lee Evans
46′ Daniel Udoh
Will Keane  26′ 90′
90′ 90′ Shaun James Whalley
Thelo Aasgaard90′
46′ Harrison Chapman
Zach Clough
46′ David Edwards
Danny Gardner84′ 90′
90′ Charlie Caton
Kyle Joseph
46′ Curtis Lee Main
Jamie Proctor

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Wigan Athletic w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.