Shrewsbury Town FC - Sunderland AFC 2-1 (0-1). Liga angielska - 19. kolejka League One

9 lutego na Montgomery Waters Meadow odbyło się spotkanie 19. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Sunderland AFC. Mecz zakończył się zwycięstwem Shrewsbury Town 2-1.

A. O'Brien 21'

Jedenastka Shrewsbury Town przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Sunderland AFC (”Czarne Koty”) wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Jordana Willisa wszedł Dion Sanderson.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aiden O'Brien wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Czarnych Kot”, zdobywając bramkę w 21. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Charlie Wyke.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sunderland AFC.

Jedenastka Shrewsbury Town otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Ethan Ebanks-Landell. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Curtis Main.

Kibice ”Czarnych Kot” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lyndena Goocha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jordan Jones.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shrewsbury Town w 67. minucie spotkania, gdy Harrison Chapman zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Shaun Whalley.

W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jack Diamond, Luke O'Nien, a na ich miejsce weszli Jake Vokins, Max Power. Chwilę później trener Shrewsbury Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Joshua Daniels, a murawę opuścił Harrison Chapman. Na 12 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Donaldowi Love'owi z Shrewsbury Town.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Remi Matthews
78′ Donald Love
Max Power75′
 52′ Ethan Ebanks-Landell
Jordan Lewis Jones58′
85′ Sean Goss
Aiden McGeady
 67′ 76′ Harrison Chapman
Josh Scowen
88′ Curtis Lee Main
Dion Sanderson7′
85′ David Edwards
Lynden Gooch58′
76′ Joshua Daniels
Luke O'Nien75′
Rekeil Pyke
Jack Diamond75′
88′ Daniel Udoh
Chris Maguire

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Shrewsbury Town przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Shrewsbury Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.