Shrewsbury Town FC - Oxford United FC 2-3 (2-1). Liga angielska - 45. kolejka League One

1 maja na Montgomery Waters Meadow odbył się mecz 45. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Oxford Utd. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oxford Utd 3-2.

D. Agyei 85'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Shrewsbury Town przebywa na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to jedenastka Oxford Utd zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Oxford Utd wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oxford Utd w trzeciej minucie spotkania, gdy Elliott Lee zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Matt Taylor.

Zawodnicy Shrewsbury Town odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 16. minucie bramkę wyrównującą zdobył Matthew Pennington. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Harrison Chapman.

Niedługo później Josh Vela wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shrewsbury Town, strzelając kolejnego gola w 25. minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę obejrzał Brad Walker z drużyny gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Oxford Utd przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się James Henry. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Elliott Lee.

W następstwie utraty gola trener Shrewsbury Town postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Harrisona Chapmana i na pole gry wprowadził napastnika Shauna Whalleya, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Tom Bloxham został zastąpiony przez Curtisa Maina. W tej samej minucie w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. Ro-Shaun Williams wszedł za Brada Walkera.

A trener Oxford Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Agyeiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 26 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elliott Lee. Posunięcie trenera było słuszne. Daniela Agyeiego strzelił zwycięskiego gola w 85. minucie spotkania. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Sam Winnall wszedł za Brandona Barkera.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 85. minucie wynik ustalił Daniel Agyei. Asystę przy bramce zanotował Sam Winnall.

W 89. minucie Matt Taylor został zmieniony przez Jamesa Hansona, a za Jamesa Henry'ego wszedł na boisko Álex Gorrín, co miało wzmocnić zespół Oxford Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathanaela Ogbetę na Daniela Udoha. W doliczonej szóstej minucie meczu arbiter ukarał kartką Daniela Agyeiego, zawodnika gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Jack Alexander Stevens
 16′ Matthew Pennington
Josh Ruffels
 25′ Josh Vela
James Henry  68′ 89′
90′ Nathanael Ogbeta
Mark Sykes
62′ 69′ Brad Walker
Cameron Brannagan
Oliver Norburn
Elliott Lee  3′ 77′
69′ Harrison Chapman
Matt Taylor89′
69′ Tom Bloxham
Brandon Lee Colin Barker82′
Jaden Bevan
Simon Eastwood
Donald Love
Anthony Forde
69′ Ro-Shaun Williams
James Hanson89′
David Edwards
Alejandro Rodríguez Gorrín89′
69′ Curtis Lee Main
Daniel Agyei77′  85′ 90′
90′ Daniel Udoh
Olamide Shodipo
69′ Shaun James Whalley
Sam Winnall82′

Drużyna Oxford Utd była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.