Shrewsbury Town FC - Hull City AFC 1-1 (0-0). Liga angielska - 37. kolejka League One

20 marca na Montgomery Waters Meadow odbyło się spotkanie 37. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Hull City. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

G. Docherty 62'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Shrewsbury Town znajduje się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to drużyna Hull City (”Tygrysy”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Shrewsbury Town wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Brad Walker z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta meczu.

Po pół godzinie gry w drużynie Shrewsbury Town doszło do zmiany. David Davis wszedł za Brada Walkera. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Hull City wyszedł w zmienionym składzie, za Gavina Whyte'a wszedł Josh Magennis.

W 53. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hull City Matt Ingram. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hull City: Keane'owi Lewisowi-Potterowi w 54. i George'owi Honeymanowi w 55. minucie.

Jedenastka ”Tygrysów” wyrównała wynik meczu. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Greg Docherty.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Shrewsbury Town: Davidowi Davisowi w 68. i Oliverowi Norburnowi w 70. minucie. W 73. minucie za Daniela Udoha wszedł Curtis Main. Chwilę później trener ”Tygrysów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Daniel Crowley, a murawę opuścił Keane Lewis-Potter.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Josha Velę, zawodnika gospodarzy. Trener Shrewsbury Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Edwardsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Oliver Norburn. W 80. minucie Shaun Whalley został zmieniony przez Harrisona Chapmana, co miało wzmocnić jedenastkę Shrewsbury Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mallika Wilksa na Toma Eavesa.

W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Nathanaelowi Ogbecie z Shrewsbury Town. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Callum Elder
30′ 32′ Bradley Walker
Alfie Jones
70′ 80′ Oliver Lewis Norburn
Gavin Whyte46′
87′ Nathanael Ogbeta
Keane Lewis-Potter54′ 75′
77′ Joshua James Vela
Greg Docherty  62′
80′ Shaun James Whalley
George Honeyman55′
73′ Dominic Daniel Udoh
Mallik Wilks90′
Harry James Burgoyne
George Long
80′ Harrison James Chapman
Josh Emmanuel
32′ 68′ David Lowell Davis
Daniel Crowley75′
80′ David Edwards
Regan Slater
Sean Goss
Tom Eaves90′
73′ Curtis Lee Main
Josh Brendan David Magennis46′
Rekeil Leshaun Pyke
James Scott

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Shrewsbury Town obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Shrewsbury Town dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.