Shrewsbury Town FC - Blackpool FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 21. kolejka League One

29 grudnia na Montgomery Waters Meadow odbył się mecz 21. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Blackpool FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shrewsbury Town 1-0. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

21. kolejka Anglia - League One
2020-12-29 20:45 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 2000 | Arbiter: Neil Hair
Shrewsbury Town FC
Blackpool FC
1
0
D. Udoh 38'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Blackpool FC (”Mandarynki”) wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszej połowie drużyna Shrewsbury Town mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 38. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów odbił nieudany strzał Olivera Norburna. Na szczęście na miejscu znajdował się Oliver Norburn, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Oliver Norburn z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Shrewsbury Town.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Joshowi Veli, piłkarzowi gospodarzy. W 65. minucie za Ethana Robsona wszedł Grant Ward.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Oliver Turton, Demetri Mitchell, a na ich miejsce weszli Jordan Gabriel, Daniel Kemp. Trener ”Mandarynek” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Sullaya Kaikaiego i na pole gry wprowadził napastnika Jerry'ego Yatesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. A kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shilowa Traceya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Joshua Daniels.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gary'ego Madinego z ”Mandarynek”, a w 85. minucie Shilowa Traceya z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Ballard
66′ Joshua Daniels
Luke Garbutt
38′ (k.) 41′ Oliver Norburn
Ethan Robson65′
Charlie Daniels
Kenneth Dougall
48′ Josh Vela
Keshi Anderson83′
67′ Jan Žambůrek
Daniel Kemp65′
78′ Shaun James Whalley
Gary Madine72′
 38′ 83′ Daniel Udoh
Sullay Kaikai65′
Harry Burgoyne
Jack Sims
78′ Scott Golbourne
James Husband
67′ David Edwards
Demetri Mitchell65′
Marc Pugh
Oliver Turton65′
66′ 85′ Shilow Tracey
Grant Ward65′
83′ Leon Clarke
Beryly Lubala83′
Jason Cummings
Jerry Yates65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Mandarynkom” pokazał jedną.

Jedenastka Shrewsbury Town w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.