Shrewsbury Town FC - AFC Wimbledon 1-1 (1-0). Liga angielska - 33. kolejka League One

W spotkaniu 33. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 2 marca, drużyna Shrewsbury Town zremisowała z Wimbledon 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Montgomery Waters Meadow.

A. Assal 84'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 22. jedenastka League' Onego.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Shrewsbury Town wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 32. minucie Oliver Norburn został zmieniony przez Harrisona Chapmana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shrewsbury Town w 35. minucie spotkania, gdy Harrison Chapman strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Nathanael Ogbeta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Shrewsbury Town.

Jedyną kartkę w meczu dostał Shane McLoughlin z Wimbledon. Była to 67. minuta starcia. W 71. minucie w jedenastce Wimbledon doszło do zmiany. Jaakko Oksanen wszedł za George'a Dobsona.

Chwilę później trener Shrewsbury Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Joshuę Danielsa. Na boisko wszedł Shaun Whalley, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 49 minut, jednak zespół Wimbledon doprowadził do remisu. Gola strzelił Ayoub Assal. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Shrewsbury Town doszło do zmiany. David Edwards wszedł za Davida Davisa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Sam Walker
74′ Joshua Daniels
Shane McLoughlin67′ 71′
32′ Oliver Norburn
Ryan Longman
86′ David Davis
Nesta Guinness-Walker
32′  35′ Harrison Chapman
Jaakko Oksanen71′
86′ David Edwards
Luke O'Neill62′
Sean Goss
Ayoub Assal71′  84′
Rekeil Pyke
Ethan Chislett
74′ Shaun James Whalley
Jack Rudoni71′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników Shrewsbury Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Wimbledon w drugiej połowie dokonał czterech zmian.