Shrewsbury Town - Charlton Athletic 1-1 (0-0). Liga angielska - 16. kolejka League One

5 grudnia na Montgomery Waters Meadow odbył się mecz 16. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Charltonu Athletic. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

16. kolejka Anglia - League One
2020-12-05 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 2000 | Arbiter: Anthony Backhouse
Shrewsbury Town FC
Charlton Athletic FC
1
1
O. Norburn 90'
B. Watson 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć drużyna Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 23. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 53. minucie kartkę obejrzał Josh Vela z Shrewsbury Town. W 62. minucie Alex Gilbey został zmieniony przez Jonnego Williamsa.

W tej samej minucie Jake Forster-Caskey został zmieniony przez Albiego Morgana, co miało wzmocnić zespół Charltonu Athletic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Pugha na Davida Edwardsa. Trener Charltonu Athletic postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Chukwuemekę Anekego i na pole gry wprowadził napastnika Omara Boglego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Dopiero w drugiej połowie Ben Watson wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Addicks”, strzelając gola w 71. minucie starcia. Asystę zaliczył Chris Gunter.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Shrewsbury Town doszło do zmiany. Jason Cummings wszedł za Daniela Udoha. Trener Shrewsbury Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joshuę Danielsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Matthew Millar. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 85. minucie w jedenastce ”The Addicks” doszło do zmiany. Adam Matthews wszedł za Jonnego Williamsa.

W samej końcówce spotkania sędzia pokazał kartkę Albiemu Morganowi, piłkarzowi gości. W doliczonej piątej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Oliver Norburn. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jason Pearce
77′ Matthew Millar
Ian Maatsen
 90′ (k.) Oliver Norburn
Jake Forster-Caskey62′
Charlie Daniels
Darren Pratley
53′ Josh Vela
Alex Gilbey23′ 62′
38′ 66′ Marc Pugh
Ben Watson  71′
Shaun James Whalley
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke43′ 69′
33′ 72′ Daniel Udoh
Conor Washington
Harry Burgoyne
Ashley Maynard-Brewer
Scott Golbourne
Adam Matthews85′
66′ David Edwards
Ben Purrington
Sean Goss
Aaron Henry
Scott High
Albie Morgan62′ 89′
72′ Jason Cummings
Jonny Williams62′ 85′
77′ Joshua Daniels
Omar Bogle69′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Shrewsbury Town, a w drugiej jedną. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Zespół Shrewsbury Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.