Sheffield Wednesday - Rotherham United 1-2 (0-1). Liga angielska - 34. kolejka Championship

3 marca na Hillsborough odbyło się starcie 34. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Rotherhamu United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rotherhamu United 2-1.

F. Ladapo 90'

Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 21. i 23. drużyna Championship.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Rotherhamu United wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Rotherhamu United otworzyli wynik. W 17. minucie Michael Smith dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Florian Jozefzoon.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rotherhamu United.

W 66. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Michael Smith osłabiając tym samym zespół Rotherhamu United. Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Floriana Jozefzoona. Na boisko wszedł Freddie Ladapo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Josh Windass został zmieniony przez Eliasa Kachungę. W tej samej minucie Adam Reach został zmieniony przez Kadeema Harrisa, co miało wzmocnić drużynę Sheffield Wednesday . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Gilesa na Trevora Clarkego. A kibice Sheffield Wednesday nie mogli już doczekać się wprowadzenia Isaiaha Browna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Sam Hutchinson.

W 82. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Rotherhamu United Matthew Olosunde. W 83. minucie Barry Bannan został zmieniony przez Jordana Rhodesa, a za Liama Palmera wszedł na boisko Jack Marriott, co miało wzmocnić zespół Sheffield Wednesday. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Barlasera na Kierana Sadliera.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Kadeemowi Harrisowi z Sheffield Wednesday. Była to 90. minuta pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W siódmej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Freddie Ladapo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Matty Crooks.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Viktor Johansson
83′ Liam Palmer
Ben Wiles
80′ Sam Hutchinson
Florian Marc Jozefzoon70′
73′ Adam Reach
Lewis Wing
Liam Shaw
Matty Crooks
73′ Josh Windass
Ryan Giles76′
83′ Barry Bannan
Shaun MacDonald
73′ 90′ Kadeem Harris
Kieran Sadlier90′
Joey Pelupessy
George Hirst
80′ Isaiah Brown
Freddie Ladapo70′  90′
73′ Elias Kachunga

83′ Jack Marriott

83′ Jordan Rhodes

Przewaga drużyny Sheffield Wednesday w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Drużyna Sheffield Wednesday w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.