Sheffield Wednesday - Nottingham Forest 0-0. Liga angielska - 45. kolejka Championship

W starciu 45. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 1 maja, drużyna Sheffield Wednesday zremisowała z Nottinghamem Forest 0-0. Mecz odbył się na Hillsborough.

45. kolejka Anglia - Championship
2021-05-01 13:30 | Stadion: Hillsborough | Arbiter: Tim Robinson
Sheffield Wednesday FC
Nottingham Forest
0
0

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 21. i 17. drużyna Championship.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Sheffield Wednesday wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz trzy remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Liamowi Palmerowi z drużyny gospodarzy. Była to 41. minuta spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości (”Forest”). Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Ryanowi Yatesowi, piłkarzowi Nottinghamu Forest. Kibice Sheffield Wednesday nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordana Rhodesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Andre Green.

Po godzinie gry kartkę obejrzał Callum Paterson z Sheffield Wednesday. Trener Nottinghamu Forest postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Cafú i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Mightena, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie kartkę dostał Anthony Knockaert, zawodnik gości.

W 74. minucie Lewis Grabban zastąpił Lyle'a Taylora.

Brice Samba
41′ Liam Palmer
Cyrus Christie
Julian Börner
Joe Worrall
Sam Hutchinson
Scott McKenna
61′ Callum Paterson
Yuri Oliveira Ribeiro
Joey Pelupessy
James Garner
56′ Andre Green
Glenn Murray
56′ Jordan Rhodes
Lyle James Alfred Taylor74′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Sheffield Wednesday w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.