Sheffield Wednesday - Middlesbrough FC 2-1 (2-0). Liga angielska - 22. kolejka Championship

W meczu 22. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 29 grudnia, drużyna Sheffield Wednesday wygrała z Middlesbrough FC 2-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Hillsborough.

D. Watmore 49'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Sheffield Wednesday wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sheffield Wednesday w 30. minucie spotkania, gdy Callum Paterson strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Liam Palmer.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sheffield Wednesday, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Liam Shaw. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Barry Bannan.

Od 42. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Middlesbrough FC i jedną drużynie przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik ustalił Duncan Watmore. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Sam Morsy.

Trener Middlesbrough FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chubę Akpoma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Britt Assombalonga. W 65. minucie Lewis Wing został zastąpiony przez Marcusa Taverniera. Po chwili trener Sheffield Wednesday postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Isaiah Brown, a murawę opuścił Callum Paterson.

W 78. minucie Marvin Johnson został zmieniony przez Marcusa Browne'a, a za Anfernee Dijkstela wszedł na boisko Djed Spence, co miało wzmocnić zespół Middlesbrough FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josha Windassa na Matthew Penneya. Jedenastce Middlesbrough FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sheffield Wednesday.

Sam Morsy45′
45′ Barry Bannan
Duncan Watmore  49′
Kadeem Harris
Marvin Nicholas Johnson78′
 40′ Liam Shaw
Lewis Wing65′
 30′ 71′ Callum Paterson
George Saville42′
83′ Josh Windass
Britt Assombalonga65′
Joe Wildsmith
Dejan Stojanovic
Fisayo Dele-Bashiru
Hayden Coulson
83′ Matthew Penney
Patrick Roberts
71′ Isaiah Brown
Marcus Tavernier65′
Elias Kachunga
Chuba Akpom65′
Jordan Rhodes

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sheffield Wednesday, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedenastka Sheffield Wednesday w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.