Sheffield Wednesday - Huddersfield Town 1-1 (1-0). Liga angielska - 37. kolejka Championship

17 marca na Hillsborough odbył się mecz 37. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Huddersfield Town. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

C. Paterson 72' (samob.)

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 22. i 18. jedenastka Championship.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 10. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Pipie Ávili i Liamowi Palmerowi.

Nagle piłkarze Sheffield Wednesday nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Josh Windass. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Jordan Rhodes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sheffield Wednesday.

Trener ”The Terriers” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Isaac Mbenza, a murawę opuścił Rarmani Edmonds-Green. W 60. minucie w drużynie Huddersfield Town doszło do zmiany. Yaya Sanogo wszedł za Duane Holmesa.

W 61. minucie Sam Hutchinson zastąpił Osaze Urhoghidego. W tej samej minucie w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Liam Shaw wszedł za Kadeema Harrisa. W tej samej minucie na murawie pojawił się Callum Paterson z Sheffield Wednesday, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Jordana Rhodesa.

W 72. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sheffield Wednesday Callum Paterson. W 81. minucie Demeaco Duhaney został zmieniony przez Richarda Stearmana, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku za Fraizera Campbella wszedł na boisko Aaron Rowe, co miało wzmocnić drużynę Huddersfield Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josha Windassa na Eliasa Kachungę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mouhamado-Naby Sarr
61′ Samuel Edward Hutchinson
Richard Keogh
10′ Liam Jordan Palmer
Duane Holmes60′
61′ Kadeem Raymond Mathurin-Harris
Gonzalo Ávila Gordon10′
61′ Jordan Rhodes
Jonathan Hogg
 36′ 81′ Joshua Dean Windass
Fraizer Campbell90′
Joseph Charles Wildsmith
Joel Dinis Pereira Castro
61′ 72′ (samob.) Callum Thomas Owen Paterson
Jaden Wavey Brown
Matthew Luke Penney
Richard Stearman81′
61′ Osaze Urhoghide
Scott High
Alexander John Hunt
Alejandro Vallejo Mínguez
61′ Liam Darren Shaw
Isaac Mbenza46′
Andre Jay Green
Aaron Rowe90′
81′ Elias Kachunga
Yaya Sanogo60′
Jack Marriott
Danny Ward

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.