Sheffield United Football Club - Sunderland Association Football Club 2-1 (1-0). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Championship, który rozegrany został 17 sierpnia, zespół Sheffield United zwyciężył z Sunderlandem 2-1 (1-0). Mecz na Bramall Lane obejrzało 28 197 widzów.

W  meczu 4. kolejki  Championship, który rozegrany został 17 sierpnia, zespół Sheffield United zwyciężył  z Sunderlandem  2-1 (1-0). Mecz na Bramall Lane obejrzało 28 197 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Sheffield United wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Sheffield United zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sunderlandu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dan Neil osłabiając tym samym zespół Sunderlandu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sheffield United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Anel Ahmedhodzic. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Oliver Norwood.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sheffield United.

Drużyna Sunderlandu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sheffield United, zdobywając kolejną bramkę. W 47. minucie wynik na 2-0 podwyższył Max Lowe. Asystę przy golu zaliczył Anel Ahmedhodzic.

W 54. minucie za Ellisa Simmsa wszedł Jay Matete.

Piłkarze Sunderlandu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie gola kontaktowego strzelił Lynden Gooch.

Między 65. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Sunderlandu i jedną drużynie przeciwnej. Między 66. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Sheffield United: James McAtee, Rhian Brewster, Iliman Ndiaye, na ich miejsce weszli: John Fleck, Reda Khadra, Oliver McBurnie. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dannego Battha, Jacka Clarkego zajęli: Aji Alese, Jack Diamond. Drużynie Sunderlandu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sheffield United.

Drużyna Sheffield United była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Sunderlandu, a piłkarzom Sheffield United przyznał jedną żółtą.

Zespół Sheffield United w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sunderlandu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.