Sheffield United FC - Derby County 1-0 (0-0). Liga angielska - 9. kolejka Championship

25 września na Bramall Lane odbyło się starcie 9. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield United i Derby County. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sheffield United 1-0. Na stadionie stawiło się 27 905 widzów.

B. Sharp 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania drużyna Sheffield United (”Szable”) wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz trzy remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Sheffield United próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 24. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Morganowi Gibbsowi-White'owi i Graeme'owi Shinniemu.

W 57. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kelle Roos osłabiając tym samym drużynę gości. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Derby County jak grom z jasnego nieba, trener w 58. minucie ściągnął z boiska pomocnika Louie Sibleya, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Ryan Allsop.

W 59. minucie Ravel Morrison został zastąpiony przez Jasona Knighta. W 65. minucie w drużynie Derby County doszło do zmiany. Kamil Jóźwiak wszedł za Sama Baldocka. Trener Sheffield United postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Olivera Norwooda i na pole gry wprowadził napastnika Olivera McBurniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Billy Sharp dla zespołu ”Szabl”. Bramka padła w tej samej minucie.

Curtis Davies
71′ Rhys Llewelyn Norrington-Davies
Lee Buchanan
66′ Oliver Norwood
Max Bird
24′ Morgan Gibbs-White
Louie Sibley58′
Ben Osborn
Sam Baldock65′
John Fleck
Graeme Shinnie24′
80′ Iliman Ndiaye
Ravel Morrison59′
 89′ (k.) Billy Sharp
Tom Lawrence
Wesley Foderingham
Ryan Allsop58′
Chris Basham
Craig Forsyth
71′ Enda Stevens
Richard Stearman
Adlène Guédioura
Kamil Jóźwiak65′
80′ Conor Hourihane
Jason Paul Knight59′
Rhian Joel Brewster
Louie Watson
66′ Oliver McBurnie
Jack Stretton

Drużyna Sheffield United była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

”Barany” dostały w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.