Scunthorpe United - Southend United 1-1 (0-0). Liga angielska - 37. kolejka League Two

W starciu 37. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 20 marca, zespół Scunthorpe United zremisował z Southend United 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Sands Venue Stadium.

A. Nathaniel-George 80'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 23. drużyna League' Two.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Southend United wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Southend United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ashleya Nathaniela-George'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Ricky Holmes. Posunięcie trenera było słuszne. Ashleya Nathaniela-George'a strzelił dającego prowadzenie gola w 80. minucie spotkania. W 61. minucie Alan McCormack został zmieniony przez Kyle'a Taylora.

W 62. minucie żółtą kartkę dostał Sam Hart z Southend United. Chwilę później trener Scunthorpe United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Abobaker Eisa, a murawę opuścił Ryan Loft. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Timothee Dienga z Southend United, a w 75. minucie Jema Karacana z drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 71. minucie, w zespole Scunthorpe United za Kevina van Veena wszedł John McAtee, a w drużynie Southend United Simeon Akinola zmienił Brandona Goodshipa. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Jordan Clarke, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W tym czasie to piłkarze Southend United otworzyli wynik. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Ashley Nathaniel-George.

W 83. minucie Recco Hackett-Fairchild został zmieniony przez Jacoba Mellisa, co miało wzmocnić zespół Southend United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaiego Rowe'a na Teddy'ego Howe'a oraz Devarna Greena na Myles'a Hippolytego.

Drużyna Scunthorpe United wyrównała wynik meczu. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alfie Beestin.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Mark Thomas Oxley
88′ Jai Tyler Rowe
Jason Demetriou
78′ Jordan Lee Clarke
Ricky Lee Holmes61′
75′ Jem Karacan
Alan McCormack61′
 90′ Alfie Dillon Beestin
Nathan James Decalvia Ferguson
88′ Devarn Rohan Green
Reeco Lee Hackett-Fairchild83′
71′ Kevin van Veen
Sony Thimotée Dieng67′
63′ Ryan George Henson Loft
Simeon Akinola Olaonirekun71′
Rory Watson
Harry John Seaden
88′ Teddy Howe
Tyler Jack Cordner
Mason Lewis O'Malley
Jacob Mellis83′
Lewis Spence
Ashley Nathaniel-George61′  80′ (k.)
63′ Abobaker Eisa
Kyle Taylor61′
88′ Myles Elliot Zach Hippolyte
Emile Acquah
71′ John George McAtee
Brandon Martin Goodship71′

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.