Scunthorpe United - Mansfield Town 2-3 (1-2). Liga angielska - 20. kolejka League Two

26 grudnia na Sands Venue Stadium odbył się mecz 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Scunthorpe United i Mansfield Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mansfield Town 3-2.

J. Bowery 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Mansfield Town wygrał aż 12 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mansfield Town w 16. minucie spotkania, gdy George Lapslie strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Kellan Gordon.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jordanowi Clarke'owi z drużyny gospodarzy. Była to 26. minuta starcia.

W 29. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Scunthorpe United Emmanuel Onariase.

W 37. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Mansfield Town Farrend Rawson.

W 56. minucie Emmanuel Onariase został zastąpiony przez Tylera Cordnera.

Zawodnicy Mansfield Town odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie trafił Jordan Bowery.

Po chwili trener Scunthorpe United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Lewisa Spence'a. Na boisko wszedł Jake Taylor, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Scunthorpe United doszło do zmiany. Ryan Loft wszedł za Aarona Jarvisa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 70. minucie gola kontaktowego strzelił John McAtee. Bramka padła po podaniu Ryana Lofta.

Po chwili trener Mansfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Andy Cook, a murawę opuścił Jamie Reid. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Scunthorpe United doszło do zmiany. Devarn Green wszedł za Alfie Beestina. W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Kellanowi Gordonowi z Mansfield Town.

Jedenastce Scunthorpe United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Mansfield Town.

Marek Štěch
26′ Jordan Lee Clarke
Kellan Sheene Gordon88′
29′ (samob.) 56′ Osaore Emmanuel Onariase
Farrend James Rawson 37′ (samob.)
Jacob Bedeau
Ryan Joseph Sweeney
Mason Lewis O'Malley
Malvind Singh Benning
82′ Alfie Dillon Beestin
Oliver Anthony Clarke
Alex Nicholas Gilliead
George Thomas Maris
Abobaker Eisa
George Robert Lapslie  16′
66′ Lewis Spence
Henry William James Charsley
 70′ John George McAtee
Jamie Tyrrell Reid80′
66′ Aaron Derek Ahmad Jarvis
Jordan Nathaniel Bowery  60′
Rory Watson
Aidan Thomas Stone
56′ Tyler Jack Cordner
Rollin Menayese
Jai Tyler Rowe
Corey James John O'Keeffe
66′ Jake Jon Taylor
James Robert Perch
82′ Devarn Rohan Green
Stephen Antony McLaughlin
Myles Elliot Zach Hippolyte
Andrew Ellis Cook80′
66′ Ryan George Henson Loft
Tyrese Sinclair

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Mansfield Town w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.