Scunthorpe United FC - Walsall FC 0-2 (0-2). Liga angielska - 44. kolejka League Two

W spotkaniu 44. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 24 kwietnia, drużyna Scunthorpe United przegrała z Walsall FC 0-2 (0-2). Mecz odbył się na Sands Venue Stadium.

J. Gordon 23'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) zajmowała 19., natomiast drużyna Scunthorpe United - 20. pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Walsall FC wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Walsall FC w 13. minucie spotkania, gdy Emmanuel Osadebe strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Hayden White.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Walsall FC, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Josh Gordon.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie Alex Gilliead został zmieniony przez Johna McAteego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Alfie Beestinowi z drużyny gospodarzy.

Chwilę później trener Walsall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Caolan Lavery, a murawę opuścił Josh Gordon. Od 75 minuty boisko opuścili ”The Saddlers”: Emmanuel Osadebe, Liam Kinsella, Dan Scarr, na ich miejsce weszli: Joe Willis, Alfie Bates, Tom Leak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alfie Beestina, Jaiego Rowe'a zajęli: Jem Karacan, Teddy Howe. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Jamesowi Clarke'owi, piłkarzowi gości.

Jack Joseph Rose
75′ Jai Tyler Rowe
Emmanuel Ebuka Osadebe  13′ 90′
67′ 75′ Alfie Dillon Beestin
Samuel Paul Perry
56′ Alex Nicholas Gilliead
Thomas Leak90′
75′ Teddy Howe
Cameron Norman
75′ Jem Karacan
Alfie Bates90′
Abobaker Eisa
Jack Nolan
Harry Peter Jessop
Joseph Willis90′
56′ John George McAtee
Caolan Owen Lavery69′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Walsall FC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.