Scunthorpe United - Colchester Utd 0-1 (0-1). Liga angielska - 10. kolejka League Two

W pojedynku 10. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Scunthorpe United przegrała z Colchesterem Utd 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Sands Venue Stadium.

T. Smith 26'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Scunthorpe United wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Colchestera Utd zdobył Tommy Smith w 26. minucie. Asystę przy bramce zanotował Cohen Bramall.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Milesowi Welchowi-Hayesowi z Colchestera Utd. Była to 35. minuta spotkania. W 42. minucie za Harrisona McGaheya wszedł Jacob Bedeau. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Colchestera Utd.

Drugą połowę jedenastka Scunthorpe United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jake'a Taylora wszedł Ryan Loft. Trener Colchestera Utd postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Calluma Harriotta wszedł Omar Sowunmi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

Między 59. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Colchestera Utd: Jevani Brown, Luke Norris, Courtney Senior, na ich miejsce weszli: Michael Folivi, Kwame Poku, Ryan Clampin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Devarna Greena, Jordana Clarke'a zajęli: Abobaker Eisa, Jai Rowe. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ryana Lofta ze Scunthorpe United, a w 86. minucie Ryana Clampina z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Dean Jeffrey Gerken
77′ Jordan Lee Clarke
Miles Winfield Welch-Hayes35′
Osaore Emmanuel Onariase
Thomas Michael Eastman
42′ Harrison McGahey
Callum Kyle Harriott53′
74′ Devarn Rohan Green
Courtney Fitzroy Senior71′
Lewis Spence
Luke David Gambin
46′ Jake Jon Taylor
Jevani Jason Brown59′
Aaron Derek Ahmad Jarvis
Luke Michael Norris 'Hacker'71′
Rory Watson
Shamal George
42′ Jacob Bedeau
Ryan Clampin71′ 86′
77′ Jai Tyler Rowe
Omar Kolawole Olufemi Sowunmi53′
Jordan Paul Hallam
Junior Tchamadeu
74′ Abobaker Eisa
Marley Marshall Miranda
46′ 62′ Ryan George Henson Loft
Kwame Afriyie Adubofour Poku71′
John George McAtee
Michael Kwaku Folivi59′

Przewaga drużyny Scunthorpe United w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.