Scunthorpe United - Bolton Wanderers 0-1 (0-0). Liga angielska - 14. kolejka League Two

24 listopada na Sands Venue Stadium odbył się mecz 14. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Scunthorpe United i Boltonu Wanderers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Boltonu Wanderers 1-0.

P. Kioso 57'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Peter Kioso dla zespołu Boltonu Wanderers (”Kłusaki”). Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Nathana Delfouneso.

W 67. minucie Junior Brown został zmieniony przez Myles'a Hippolytego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Scunthorpe United doszło do zmiany. Olufela Olomola wszedł za Ryana Lofta. Chwilę później trener Scunthorpe United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł John McAtee, a murawę opuścił Devarn Green.

Chwilę później trener ”Kłusaki” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Alistaira Crawforda. Na boisko wszedł Lloyd Isgrove, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Nathan Delfouneso został zmieniony przez Shauna Millera, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia za Eóina Doyle'a wszedł na boisko Ronan Darcy, co miało wzmocnić zespół ”Kłusaki”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alfie Beestina na Jordana Hallama.

Ricardo Alexandre Almeida Santos
84′ Alfie Beestin
Peter Kioso  57′
Alex Gilliead
Antoni Sarcevic
67′ Junior Brown
Gethin Jones
Lewis Spence
Andrew Tutte
73′ Devarn Green
Alistair Crawford76′
68′ Ryan Loft
Lloyd Isgrove76′
84′ Jordan Hallam
Jamie Mascoll
67′ Myles Hippolyte
Tom White
73′ John McAtee
Ronan Darcy90′
68′ Olufela Olomola
Shaun Miller77′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka ”Kłusaki” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.