Salford City FC - Walsall FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 20. kolejka League Two

26 grudnia na The Peninsula Stadium odbył się mecz 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Salford City i Walsall FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salford City 2-0.

L. Burgess 87'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 16. minucie spotkania, gdy James Wilson strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Brandon Thomas-Asante.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salford City.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Salford City: Ashleyowi Hunterowi w 49. i Ibou Tourayowi w 54. minucie. Chwilę później trener ”The Saddlers” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Jake Scrimshaw, a murawę opuścił Emmanuel Osadebe.

W tej samej minucie Alfie Bates zastąpił Danny'ego Guthriego. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jack Nolan, Caolan Lavery, a na ich miejsce weszli Hayden White, Elijah Adebayo. Na murawie, jak to często zdarzało się Salford City w tym sezonie, pojawił się Jordan Turnbull, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Jamesa Wilsona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie w drużynie Salford City doszło do zmiany. Luke Burgess wszedł za Brandona Thomasa-Asante'a.

Zespół ”The Saddlers” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie wynik na 2-0 podwyższył Luke Burgess. Asystę przy golu zaliczył Jason Lowe.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Salford City: Emmanuel Dieseruvwe, Bruno Andrade, a na ich miejsce weszli Ian Henderson, Ashley Hunter. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

James Anthony John Clarke
54′ Ibou Omar Touray
Cameron Norman
Jason John Lowe
Joshua Gordon
83′ Brandon Michael Clarke Thomas-Asante
Liam Mark Kinsella
49′ 90′ Ashley Matthew Hunter
Wesley Nurettin McDonald
Oscar George Threlkeld
Emmanuel Ebuka Osadebe56′
 16′ 83′ James Anthony Wilson
Alfie Bates56′
90′ Ian Henderson
Elijah Adebayo77′
Nicholas Michael Hayes
Liam Joseph Roberts
83′ Jordan Robert Turnbull
Mathew John Sadler
83′  87′ Luke Eugene Carroll-Burgess
Danny Sean Guthrie56′
90′ Bruno Miguel Carvalho Andrade
Jack Nolan77′
90′ Emmanuel Aghogho Dieseruvwe
Stuart Sinclair
Thomas Joshua Elliott
Caolan Owen Lavery77′

Jake Scrimshaw56′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Salford City przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.