Salford City FC - Port Vale FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 33. kolejka League Two

2 marca na The Peninsula Stadium odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Salford City i Port Vale. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salford City 1-0.

I. Henderson 45'

Zespół Port Vale przed meczem zajmował 20. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Port Vale wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jamesowi Gibbonsowi z zespołu gości. Była to czwarta minuta meczu.

Trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł Alex Hurst, a murawę opuścił Christian Montaño. W 37. minucie za Jamesa Gibbonsa wszedł Shaun Brisley.

Jedyną bramkę meczu dla Salford City zdobył Ian Henderson w 45. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Ashleya Huntera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salford City.

Między 47. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Trener Salford City postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Brandona Thomasa-Asante'a wszedł Robbie Gotts, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Emmanuel Dieseruvwe wszedł za Ashleya Huntera. W doliczonej trzeciej minucie meczu arbiter przyznał kartkę Shaunowi Brisleyowi z Port Vale. W drugiej połowie nie padły bramki.

Adam Crookes
86′ Ashley Hunter
Christian Alexis Montaño Castillo9′
47′ Jason Lowe
Leon Legge
Richard Towell
Tom Conlon
82′ Brandon Thomas-Asante
Luke Joyce72′
Paul Coutts
Danny Whitehead71′
62′ Ibou Touray
Theo Robinson72′
 45′ 53′ Ian Henderson
Devante Rodney
William Evans
Thomas Scott
Ashley Eastham
Shaun Brisley37′ 90′
82′ Robbie Gotts
Scott Burgess
Oscar Threlkeld
Jake Taylor71′
Bruno Miguel Carvalho Andrade
Mark Cullen72′
86′ Emmanuel Dieseruvwe
Kurtis Guthrie72′
James Wilson
Alex Hurst9′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Port Vale przyznał dwie.

Zespół Salford City w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.