Salford City FC - Mansfield Town FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 44. kolejka League Two

W starciu 44. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 24 kwietnia, zespół Salford City wygrał z Mansfield Town 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na The Peninsula Stadium.

I. Henderson 62'

Zespół Mansfield Town przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salford City w piątej minucie spotkania, gdy Ashley Hunter strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Robbie Gotts.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Ian Henderson z Salford City. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salford City.

Dopiero w drugiej połowie Ian Henderson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salford City, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Kibice Mansfield Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jamiego Reida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić George Lapslie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Kellan Gordon wszedł za George'a Marisa. W 68. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Richard Towell osłabiając tym samym drużynę Salford City.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Aidanowi Stone'owi z zespołu gości. W 74. minucie karnego dla Salford City nie wykorzystał Ian Henderson. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 75. minucie za Jasona Lawa wszedł Henry Charsley.

W tej samej minucie w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. James Pardington wszedł za Aidana Stone'a. Chwilę później trener Salford City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł George Boyd, a murawę opuścił Ashley Hunter. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

George Robert Lapslie66′
90′ Robbie Gotts
Stephen Quinn80′
 5′ 79′ Ashley Matthew Hunter
Jason Law75′
90′ Oscar George Threlkeld
George Thomas Maris66′
68′ Richard Patrick Towell
Tyrese Sinclair
 62′ 74′ (k.) 30′ 80′ Ian Henderson
Jordan Nathaniel Bowery
William Evans
James Pardington75′
Thomas Clarke
James Michael Neil Clarke
79′ George Boyd
Jaden Gary Charles
90′ Luke Eugene Carroll-Burgess
Henry William James Charsley75′
90′ Paul Alexander Coutts
Kellan Sheene Gordon66′
Emmanuel Aghogho Dieseruvwe
Keaton Ward80′
80′ Brandon Michael Clarke Thomas-Asante
Jamie Tyrrell Reid66′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Salford City w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.