Salford City FC - Leyton Orient 3-0 (1-0). Liga angielska - 46. kolejka League Two

8 maja na The Peninsula Stadium odbyło się spotkanie 46. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Salford City i Leyton Orient. Mecz zakończył się zwycięstwem Salford City 3-0.

B. Thomas-Asante 50',66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Leyton Orient wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Daniel Happe z Leyton Orient. Była to 14. minuta pojedynku.

W 14. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 42. minucie spotkania, gdy Robbie Gotts zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ian Henderson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salford City.

Zespół Leyton Orient ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Brandon Thomas-Asante.

Chwilę później trener Leyton Orient postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Danny Johnson, a murawę opuścił Louis Dennis. W 55. minucie w zespole Leyton Orient doszło do zmiany. Ruel Sotiriou wszedł za Joe Widdowsona. W 64. minucie Ousseynou Cissé został zastąpiony przez Craiga Claya.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Brandon Thomas-Asante z Salford City. Asystę przy golu zanotował Ibou Touray.

W 68. minucie arbiter przyznał kartkę Tylorowi Goldenowi z jedenastki gospodarzy. Trener Salford City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luke'a Burgessa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić George Boyd. W 77. minucie Oscar Threlkeld został zmieniony przez Darrona Gibsona, a za Brandona Thomasa-Asante'a wszedł na boisko Tom Elliott, co miało wzmocnić drużynę Salford City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hectora Kyprianou na Matta Younga oraz Conora Wilkinsona na Jaydena Sweeneya.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Olatunjemu Akinoli, zawodnikowi gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Lawrence Vigouroux
68′ Tylor Golden
Joe Widdowson55′
 42′ Robbie Gotts
Hector Kyprianou84′
77′ Oscar Threlkeld
Louis Dennis54′
14′ (k.) 73′ George Boyd
James Brophy
Jason Lowe
Ousseynou Cissé64′
 50′, 66′ 87′ Brandon Thomas-Asante
Daniel Kemp
Ian Henderson
Conor Wilkinson85′
William Evans
Sam Sargeant
73′ Luke Burgess
Jayden Sweeney85′
Paul Coutts
Craig Clay64′
77′ Darron Gibson
Nicholas Freeman
Liam Loughlan
Matt Young84′
Emmanuel Dieseruvwe
Danny Johnson54′
87′ Tom Elliott
Ruel Sotiriou55′

Piłkarze Salford City obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Leyton Orient w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.