Salford City FC - Hartlepool United FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 12. kolejka League Two

16 października na The Peninsula Stadium odbyło się starcie 12. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Salford City i Hartlepoola United FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salford City 2-0. Na stadionie zasiadło 2 448 widzów.

12. kolejka Anglia - League Two
2021-10-16 16:00 | Stadion: The Peninsula Stadium | Widzów: 2448 | Arbiter: Peter Wright
Salford City FC
Hartlepool United FC
2
0
T. Elliott 3'
M. Willock 85'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Salford City znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to drużyna Hartlepoola United FC zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Thomas Elliott. Asystę zaliczył Brandon Thomas-Asante.

W 35. minucie w zespole Hartlepoola United FC doszło do zmiany. Mark Shelton wszedł za Zaine'a Francisa-Angola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Thomas Elliott z Salford City. Była to 44. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salford City.

Na drugą połowę drużyna Hartlepoola United FC wyszła w zmienionym składzie, za Willa Goodwina wszedł Mike Fondop-Talum. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter ukarał kartką Nicky'ego Featherstone'a, piłkarza gości.

W 59. minucie Joe Grey został zastąpiony przez Gavana Holohana. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jordana Turnbulla z Salford City, a w 81. minucie Jamiego Sterry'ego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salford City w 85. minucie spotkania, gdy Matthew Willock strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Thomas Elliott.

Po chwili trener Salford City postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Thomasa Elliotta wszedł Kelly N'Mai, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Brandon Thomas-Asante, piłkarz Salford City. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Ben Killip
65′ Liam Shephard
Oluwarotimi Mark Odusina
Ashley Thomas Eastham
Zaine Sebastian Francis-Angol35′
72′ Jordan Robert Turnbull
Neil Byrne
Ibou Omar Touray
Nicky Lee Featherstone47′
Jason John Lowe
Jamie Michael Sterry81′
90′ Brandon Michael Clarke Thomas-Asante
Matty Daly
Ashley Matthew Hunter
David Lee Ferguson
Matthew Charles Lund
Reagan Robert William Ogle
73′ Conor Michael McAleny
Will Goodwin46′
 3′ 44′ 89′ Thomas Joshua Elliott
Joe Grey59′
Zachary Jeacock
Jonathan Mitchell
89′ Kelly N’Mai
Luke Hendrie
Andrew John Smith
Edward Thomas Jones
Corrie Richard Ndaba
Gavan Holohan59′
65′  85′ Matthew Anthony Willock
Mark John Shelton35′
Aramide Oteh
Mark Cullen
73′ Tyreik Samuel Wright
Mike Fondop-Talum46′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Salford City, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.