Salford City FC - Harrogate Town FC 2-2 (1-1). Liga angielska - 25. kolejka League Two

22 stycznia na The Peninsula Stadium odbyło się starcie 25. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Salford City i Harrogate Town. Mecz zakończył się remisem 2-2.

E. Francis 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Salford City.

Już w pierwszych minutach drużyna Salford City próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Salford City otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył Robbie Gotts. Asystę zaliczył Oscar Threlkeld.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie Jack Muldoon wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Salford City: Thomasowi Jamesowi w 49. i Jasonowi Lowe'owi w 56. minucie. W tej samej minucie Thomas James został zmieniony przez Toma Clarke'a.

Chwilę później trener Salford City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Brandon Thomas-Asante, a murawę opuścił Ashley Hunter. Brandon Thomas-Asante spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Salford City: Richard Towell, Paul Coutts, a na ich miejsce weszli Oscar Threlkeld, Luke Burgess. W 67. minucie kartkę dostał Ibou Touray, piłkarz Salford City.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Salford City przyniosły efekt bramkowy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Brandon Thomas-Asante.

Chwilę później trener Harrogate Town postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Brendana Kiernana. Na boisko wszedł Simon Power, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Harrogate Town doszło do zmiany. Josh March wszedł za Jacka Muldoona.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę wyrównującą zdobył Edward Francis. Przy zdobyciu bramki pomógł James Belshaw.

Minutę później sędzia przyznał kartkę Václavowi Hladkiemu z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Henderson
90′ Václav Hladký
James Belshaw
49′ 56′ Thomas James
Jay Williams
Di'Shon Bernard
Jake Lawlor
Jordan Turnbull
Connor Hall
67′ Ibou Touray
Edward Francis  90′
57′ Oscar Threlkeld
Brendan Kiernan74′
57′ Luke Burgess
George Thomson
57′ Ashley Hunter
Josh Falkingham
56′ Jason Lowe
Joshua McPake
 21′ Robbie Gotts
Aaron Martin
Ian Henderson
Jack Muldoon  37′ 74′
William Evans
Melvin Minter
56′ Tom Clarke
Kevin Lokko
Ashley Eastham
William Hondermarck
57′ Paul Coutts
Connor Kirby
57′ Richard Towell
Simon Power74′
Bruno Miguel Carvalho Andrade
Josh March74′
57′  70′ Brandon Thomas-Asante

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Salford City pokazał cztery żółte.

Zespół Salford City w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.