Salford City FC - Carlisle United FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 30. kolejka League Two

20 lutego na The Peninsula Stadium odbyło się starcie 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Salford City i Carlisle Utd. Mecz zakończył się remisem 1-1.

G. Tanner 11'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Carlisle Utd zajmowała ósme, natomiast jedenastka Salford City - dziewiąte miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Carlisle Utd wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carlisle Utd w 11. minucie spotkania, gdy George Tanner zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibou Touraya z Salford City, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Rhysa Bennetta z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Carlisle Utd.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jona Mellisha z Carlisle Utd, a w 58. minucie Jordana Turnbulla z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za Richarda Towella wszedł Brandon Thomas-Asante.

Trener Salford City postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Ibou Touraya i na pole gry wprowadził napastnika Jamesa Wilsona, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka Carlisle Utd długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 68 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił James Wilson. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

George Tanner  11′
58′ Jordan Turnbull
Callum Guy
63′ Richard Towell
Jon Mellish54′
Robbie Gotts
Joe Riley
Paul Coutts
Joshua Kayode
17′ 75′ Ibou Touray
Lewis Alessandra69′
63′ Brandon Thomas-Asante
Gime Touré
75′  79′ James Wilson
Offrande Zanzala64′

Przewaga drużyny Salford City w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Salford City, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Salford City w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Jedenastka gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.