Salford City FC - Cambridge United FC 4-1 (3-0). Liga angielska - 26. kolejka League Two

W starciu 26. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 9 lutego, drużyna Salford City wygrała z Cambridge United 4-1 (3-0). Mecz odbył się na The Peninsula Stadium.

P. Mullin 71'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą szósta i pierwsza jedenastka League' Two.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Salford City wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Salford City otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Ian Henderson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Niedługo później Richard Towell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salford City, strzelając kolejnego gola w 33. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Ian Henderson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 42. minucie spotkania, gdy Robbie Gotts zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Ian Henderson.

W 54. minucie Tom Clarke został zastąpiony przez Ashleya Easthama. Na murawie, jak to często zdarzało się Cambridge United w tym sezonie, pojawił się Jack Iredale, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 56. minucie Harrisona Dunka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Joe Ironside, Ajibola Alese, a na ich miejsce weszli Shilow Tracey, Jubril Okedina.

W 69. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ian Henderson z Salford City. Asystę przy bramce zaliczył Ashley Hunter.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie gola pocieszenia strzelił Paul Mullin. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 20 zdobytych bramek.

Niedługo później trener Salford City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Brandon Thomas-Asante, a murawę opuścił Ian Henderson. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Thomas James wszedł za Richarda Towella. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Callum Alex David Burton
54′ Thomas Clarke
Adam John May
 42′ Robbie Gotts
Shilow Ethan Tracey64′
 33′ 90′ Richard Patrick Towell
Declan Drysdale
Paul Alexander Coutts
Luke James Hannant
Ibou Omar Touray
Paul Philip Mullin  71′
 19′, 69′ 89′ Ian Henderson
Harvey Andrew Knibbs
William Evans
Kai John Oliver McKenzie-Lyle
54′ Ashley Thomas Eastham
Aji Alese64′
90′ Thomas Lynn James
Leon Ross Nikoro Davies
Oscar George Threlkeld
Jack Henry Stewart Iredale56′
Luke Eugene Carroll-Burgess
Liam Christian James O'Neil
89′ Brandon Michael Clarke Thomas-Asante
Ben Worman
James Anthony Wilson
Joe Samuel Ironside64′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.