Rotherham United - Wycombe Wanderers 0-0. Liga angielska - 14. kolejka League One

W spotkaniu 14. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 października, jedenastka Rotherhamu United zremisowała z Wycombe Wanderers 0-0. Mecz na AESSEAL New York Stadium obejrzało 8 104 widzów.

14. kolejka Anglia - League One
2021-10-19 20:45 | Stadion: AESSEAL New York Stadium | Widzów: 8104 | Arbiter: Robert Madley
Rotherham United FC
Wycombe Wanderers FC
0
0

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się piąta i druga drużyna League' Onego.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna Wycombe Wanderers wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 27. minucie Joseph Mattock zastąpił Chiedozie Ogbene'a.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olivera Rathbone'a z Rotherhamu United, a w czwartej minucie doliczonego czasu Ryana Tafazollego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Shane'owi Fergusonowi z Rotherhamu United. Była to 48. minuta meczu. Kibice Rotherhamu United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Olayinkę Ladapo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić William Grigg.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Sullay Kaikai wszedł za Daryla Horgana. Trener Wycombe Wanderers postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Garatha McCleary'ego i na pole gry wprowadził napastnika Brandona Hanlana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie Shane Ferguson został zmieniony przez Mickela Millera, co miało wzmocnić drużynę Rotherhamu United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominica Gape'a na Curtisa Thompsona.

Anthony Kelvin Stewart
27′ Joseph William Mattock
Joseph Mark Jacobson
Richard Mark Wood
Ryan Sirous Tafazolli45′
Wesley Nathan Hylton Harding
Dominic Edward Gape90′
39′ Oliver Michael Rathbone
Jason Sean McCarthy
Benjamin Jack Wiles
Daryl Jeremiah Horgan71′
48′ 86′ Shane Kevin Ferguson
Garath James McCleary76′
Daniel Tan Barlaser
Jordan John Obita
Michael John Smith
Joshua Charles Scowen
62′ William Donald Grigg
Anis Mehmeti
62′ Olayinka Fredrick Oladotun Ladapo
Curtis Liam Thompson90′
86′ Mickel Carlos Miller
David John Wheeler
27′ Chiedozie Ogbene
Brandon Alex Graham Hanlan76′
Joshua Akinola Ogunfaolu-Kayode
Sullay Borbor Kaikai71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Rotherhamu United, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.