Rotherham United Football Club - Reading Football Club 4-0 (4-0). Liga - 3. kolejka

W spotkaniu 3. kolejki Championship, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Rotherhamu United wysoko wygrała z Readingiem 4-0 (4-0). Mecz na New York Stadium obejrzało 9 263 widzów.

W  spotkaniu 3. kolejki  Championship, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Rotherhamu United wysoko wygrała  z Readingiem  4-0 (4-0). Mecz na New York Stadium obejrzało 9 263 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Readinga wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Sytuację bramkową stworzył Ben Wiles.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Richard Wood.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rotherhamu United w 15. minucie spotkania, gdy Conor Washington strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dan Barlaser.

Jamie Lindsay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rotherhamu United, zdobywając kolejną bramkę w 18. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Dana Barlasera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rotherhamu United w 45. minucie spotkania, gdy Chiedozie Ogbene strzelił czwartego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

W 57. minucie kartkę dostał Andy Yiadom z Readinga. W 60. minucie Jamie Lindsay został zmieniony przez Scotta Higha.

Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rotherhamu United: Jamie Lindsay, Jamie Lindsay, Grant Hall, Shane Ferguson, na ich miejsce weszli: Georgie Kelly, Oliver Rathbone, Lee Peltier, Cohen Bramall. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jeffa Hendricka, Juniora Hoiletta zajęli: Mamadi Camara, Kelvin Ehibhatiomhan. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Shane'a Longa, piłkarza Readinga.

Arbiter nie ukarał zawodników Rotherhamu United żadną kartką, natomiast piłkarzom Readinga przyznał dwie żółte.

Zespół Rotherhamu United w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Readinga w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.