Rotherham United FC - Reading FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 33. kolejka Championship

W starciu 33. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 27 lutego, jedenastka Rotherhamu United przegrała z Reading FC 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na AESSEAL New York Stadium.

M. Morrison 26'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Rotherhamu United przebywa na dole tabeli zajmując 23. pozycję, za to zespół Reading FC (”The Royals”) zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Reading FC wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Clark Robertson zastąpił Bena Wilesa.

Jedyną bramkę meczu dla ”The Royals” zdobył Michael Morrison w 26. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Reading FC.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Angusowi MacDonaldowi z drużyny gospodarzy. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Rotherhamu United: Kieran Sadlier, Trevor Clarke, a na ich miejsce weszli Ryan Giles, Shaun MacDonald.

Na murawie, jak to często zdarzało się ”The Royals” w tym sezonie, pojawił się Thomas Mcintyre, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Oviemuna Ejarię. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł George Hirst, a murawę opuścił Lewis Wing. W 81. minucie Freddie Ladapo został zmieniony przez Floriana Jozefzoona, co miało wzmocnić jedenastkę Rotherhamu United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrewa Rinomhotę na Tomása Estevesa oraz Michaela Olise'a na Thomasa Holmesa.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rotherham United: Benowi Wilesowi w 85. i Matthew Olosunde'owi w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Andy Yiadom
15′ Clark Robertson
Michael Morrison  26′
64′ Angus MacDonald
Liam Moore
90′ Matthew Olosunde
Omar Richards
80′ Lewis Wing
Alfa Semedo Esteves
Matty Crooks
Andrew Ferai Rinomhota87′
66′ Ryan Giles
Oviemuno Dominic Ejaria76′
66′ Shaun MacDonald
Josh Laurent
81′ Freddie Ladapo
Tomás do Lago Pontes Esteves87′
66′ Trevor Clarke
Thomas Holmes90′
66′ Kieran Sadlier
Thomas Mcintyre76′
15′ 85′ Ben Wiles
Dejan Tetek
80′ George Hirst
Omatsone Folarin Aluko
81′ Florian Marc Jozefzoon
Sam Baldock

Mamadi Caba Camará

George Alexandru Puşcaş

Zespół Rotherhamu United miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Reading FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Reading FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.