Rotherham United FC - Derby County 3-0 (0-0). Liga angielska - 20. kolejka Championship

W meczu 20. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 3 lutego, drużyna Rotherhamu United wygrała z Derby County 3-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na AESSEAL New York Stadium.

R. Giles 88'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 20. i 22. zespół Championship.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Derby County (”Barany”) wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach zespół ”Baranego” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 57. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Daniel Barlaser został zastąpiony przez Lewisa Winga.

W 69. minucie Matthew Olosunde został zmieniony przez Ryana Gilesa, co miało wzmocnić drużynę Rotherhamu United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Jóźwiaka na Patricka Robertsa oraz Martyna Waghorna na Lee Gregory'ego.

Dopiero pod koniec meczu Michael Ihiekwe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rotherhamu United, zdobywając bramkę w 76. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Michael Smith.

Jedenastka ”Baranego” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie wynik na 2-0 podwyższył Michael Smith. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Matty Crooks.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Matty'ego Crooksa, piłkarza Rotherhamu United. Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jamiego Lindsaya wszedł Angus MacDonald, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Michael Smith został zmieniony przez Freddiego Ladapo, co miało wzmocnić drużynę Rotherhamu United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Graeme'a Shinniego na Beniego Baningime'a.

Chwilę później trener ”Baranych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Louie Sibley, a murawę opuścił Colin Kazim-Richards.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rotherhamu United w 88. minucie spotkania, gdy Ryan Giles strzelił trzeciego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Rotherhamu United doszło do zmiany. Shaun MacDonald wszedł za Bena Wilesa.

Dwie minuty później kartkę obejrzał Louie Sibley z ”Baranych”. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

David Marshall
 76′ Michael Uzoukwu Absalom Jude Ihiekwe
Nathan Byrne
Clark Robertson
Andre Wisdom
Richard Mark Wood
Matt Clarke
84′ Jamie William Lindsay
Lee Buchanan
69′ Matthew Olosunde
Max Bird65′
Wesley Nathan Hylton Harding
Martyn Waghorn72′
57′ 90′ Benjamin Jack Wiles
Kamil Jóźwiak72′
68′ Daniel Tan Barlaser
Graeme Shinnie59′ 87′
83′ Matt Davidson Rider Crooks
Jason Paul Knight
 81′ 84′ Michael John Smith
Colin Kazim-Richards87′
Joshua Anthony Vickers
Kelle Roos
84′ Angus Lees MacDonald
Craig Forsyth
Trevor Clarke
Kornell MacDonald
69′  88′ Ryan Giles
Teden Mengi
90′ Shaun Benjamin MacDonald
Beni Baningime87′
Jake Southern-Cooper
Patrick Roberts72′
68′ Lewis Wing
Louie Sibley87′ 90′
George David Eric Hirst
Louie Watson
84′ Olayinka Fredrick Oladotun Ladapo
Lee Andrew Gregory72′

Przewaga zespołu Derby County w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Derby County przyznał trzy.

Drużyna Rotherhamu United w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.